6 ماه پشتیبانی رایگان برای نرم افزارها و پورتال های طراحی شده | نرم افزاهای اختصاصی = صرفه جویی در هزینه ها |         
خانه اخبار 99% ویروس‌ها به گوشی‌های اندرویدی حمله می‌کنند!  
99% ویروس‌ها به گوشی‌های اندرویدی حمله می‌کنند!

یافته‌های گزارش امنیتی سال ۲۰۱۲ کسپرسکی نشان می‌دهد اکثر برنامه‌های مخرب جدید موبایل برای حمله به سیستم عامل آندروید طراحی شده‌اند.

در این گزارش که به تازگی انتشار یافت، گفته شده: ۹۹ درصد از برنامه‌های مخرب موبایلی که برای نخستین بار شناسایی شدند، برای هدف گرفتن نرم‌افزار اندروید طراحی شده بودند در حالی که شمار بسیار اندکی به تلفن‌های هوشمند مبتنی بر جاوا و سیمبیان حمله می‌کردند.
سال ۲۰۱۲ دومین سالی بود که طی آن بدافزارهای اندروید رشد انفجاری داشتند.

برنامه‌های مخرب شناسایی شده که به اندروید حمله می کنند، از هشت برنامه در ژانویه سال ۲۰۱۱ به ۸۰۰ برنامه در همان سال رشد کرد.لابراتوار کسپرسکی هر ماه به طور متوسط ۶۰۰ نمونه جدید بدافزار موبایل شناسایی می‌کند.اکثر بدافزارهای اندروید به سه گروه اصلی تروژان‌های پیامکی، بک‌دورها و جاسوس‌افزارها تقسیم می‌شوند.
تروژان‌های پیامکی با ارسال پیامک به شماره‌های تلفنی که تعرفه بالایی دارند، اعتبار اشتراک کاربر را تمام می‌کنند در حالی که بک‌دورها امکان دسترسی غیرمجاز به تلفن‌های هوشمند برای نصب برنامه‌های مخرب دیگر یا سرقت اطلاعات شخصی را امکان‌پذیر می‌سازند.

جاسوس‌افزارها نیز مجموعه داده‌های خصوصی مانند رمز عبور و شماره‌های تلفن و در برخی موارد حتی عکس‌های شخصی را هدف قرار می‌دهند.
تروژان‌های پیامکی، بک‌دورها و جاسوس‌افزارها در نیمه نخست سال ۲۰۱۲ جمعا ۵۱ درصد از بدافزارهای اندروید تازه شناسایی شده را تشکیل دادند.
در صدر برنامه‌های بدافزاری که توسط "برنامه امنیتی موبایل کسپرسکی" یا "برنامه امنیتی تبلت کسپرسکی" بلوکه شدند، تروژان‌های پیامکی و پس از آن تبلیغ‌افزارها قرار داشتند.

منبع

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما:  
ایمیل:  
متن نظر:
  حاصل جمع = 3 + 4             
 

   درباره ما   |  تماس با ما