6 ماه پشتیبانی رایگان برای نرم افزارها و پورتال های طراحی شده | نرم افزاهای اختصاصی = صرفه جویی در هزینه ها |         
خانه اخبار چگونه ایمیل خود را ایمن کنیم؟  
چگونه ایمیل خود را ایمن کنیم؟

امروزه اکثر ارتباطات ما از طریق ایمیل صورت می گیرد و اطلاعات فراوانی از این طریق رد و بدل می شود.چنین دنیایی، امنیت اطلاعات از اهمیت فراوانی برخوردار شده است اما حفظ این امنیت تا حدود زیادی به عهده خود کاربر نهایی است. پس بهتر است یاد بگیریم چگونه از داده های خود در عصر اطلاعات و ارتباطات محافظت کنیم.


1-  IP خود را پنهان کنید
شاید فکر کنید که اگر مطلب مهم خود را از طریق یک ایمیل ناشناس به طرف مقابل خود بفرستید، تمام جوانب امنیتی را حفظ کرده اید. اما اینطور نیست. مهمترین چیزی که در نظر نگرفته اید IP است!آدرسIP ، مثل اثر انگشت شماست.
همه مرورگرهای اصلی امکان هایی برای تنظیم حالت خصوصی دارند که فقط باعث می شود مرورگرتان نتواند داده های کش شده و نیز تاریخچه بازدیدهایتان را ذخیره کند. برای مخفی کردن آدرسIP  ، یکی از راه ها این است که با VPN وارد شوید هرچند با این کار هم IP اولیه تان توسط ارائه دهنده VPN برداشته می شود که با درخواست رسمی دولت یا مراجع قضایی قابل تحویل است.
2- از سرویس های ایمیل متفاوت استفاده کنید
اگر دوست دارید کاملا ناشناس باقی مانده و دیگران نتوانند شما را ردیابی کنند یکی از راه ها استفاده از سرویس های مختلف است. البته اگر IP خود را پنهان نکنید با تلاش زیاد بتوان حتی با این وجود تمام عملکرد های شما را ردیابی کرد اما این کار بسیار وقت گیر است و فورا اتفاق نخواهد افتاد.
3-  هرگز پیام های خود را در حالت آنلاین ترک نکنید
از انجاییکه ایمیل ها می تواند در طول مسیر نیز ردیابی شوند، امن ترین حالت این است که ایمیل خود را روی یک کلاینت محلی ایمیل دانلود کرده و به این ترتیب آن را از روی سرور بردارید. اگر این کار را انجام دهید فقط کافی است نگران امنیت کامپیوتر خود باشید و دیگر درگیر مسائلی مثل نقض احتمالی حریم خصوصی روی سرور ایمیل خود نخواهید بود.
 احتمالا اکثر شما افسر ارتش یا مقام حکومتی نیستید و اسرار خیلی مهمی ندارید،اما به هر حال بهتر است بدانید که ردگیری مکالمات در پهنای وب آسانتراز ان چیزی است که فکرش را می کنید پس این نکات را به کار ببندید تا اسرارتان مخفی بماند.

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما:  
ایمیل:  
متن نظر:
  حاصل جمع = 18 + 7             
 

   درباره ما   |  تماس با ما